bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Narodowe Święto Niepodległości


               9 listopada po raz kolejny w naszym „Pentliczku” świętowaliśmy Dzień Niepodległości Polski, które przypada 11 listopada. Ponieważ w tym roku ten dzień przypada w niedzielę postanowiliśmy nieco historii przybliżyć naszym przedszkolakom trochę wcześniej.
Nasze wychowywanie patriotyczne dzieci, to rozwijanie w nich: umiłowania ojczyzny, przywiązania do tradycji oraz szacunku do symboli narodowych.
Oczywiście, takie święto rodziło mnóstwo pytań od zaciekawionych przedszkolaków, płynących prosto z ich dziecięcych serc. Na wszystkie otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi od swoich wychowawców.
Dzieci miały okazję zapoznać się i ze zdjęciami, i opowiadaniami o Marszałku Piłsudskim, ze zdjęciami ówczesnych patriotów, żołnierzy, o tworzącej się państwowości Polski, szkołach i braku wiary wielu państw ówczesnej Europy w odrodzenie i powstanie Państwa Polskiego. Przypominaliśmy im, że do takiego czynu zdolni byli tylko bardzo oddani i miłujących polskość ludzie, a wszyscy oni walczyli pod wodzą marszałka Piłsudskiego.
Praktyczne zobrazowanie wychowania patriotycznego przedszkolaków wyrażało się w odświętnym, uroczystym dekorowaniu poszczególnych sal dydaktycznych placówki, oczywiście przy pomocy i współudziale dzieci. Przedszkolaki wiedzą również, że należy wspólnie z rodzicami, w swoich domach, wywiesić w ten szczególny dzień flagi narodowe. Wywieszenie tych flag ma świadczyć o ich pamięci zdarzeń sprzed 94 lat, jak i być symbolem poczucia wspólnoty narodowej ludzi, którzy kochają Polskę, chcą mówić i uczyć się w języku polskim.

>>> zdjęcie 1 <<<
>>> zdjęcie 2 <<<
>>> zdjęcie 3 <<<
>>> zdjęcie 4 <<<Opublikował: Henryk Guzik
Publikacja dnia: 02.01.2013
Podpisał: Henryk Guzik
Dokument z dnia: 02.01.2013
Dokument oglądany razy: 2 055